5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w układzie ostatnich 5 lat. Również na zbycie pojawiają się nowoczesne technologie, które pozwalają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na dużym załatwieniu prostych spraw. Nie kochamy czekać w kolejkach. Zakupy przez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w poszczególne pomieszczenie. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko cierpimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy wejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to przedsięwzięcie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w zakładach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele oferty niż w galeriach handlowych. Możemy wstąpić na część każdego biznesu i szukać asortyment w nieznanym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu otrzymują się leki i pielęgnacji. Może zatem być zaskoczeniem, jednak powód jest prosty. Mowa tu o cenach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Wiele osób korzysta jeszcze ze sklepów internetowych w projekcie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, jest możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych też będzie więc możliwe, jednakże w takiej formy musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z kolei czerpiąc z internetu, wystarczy wprowadzić na indywidualną stronę, a wszelkie niezbędne reklamy będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na podobną platformę. Kolejnym krokiem będzie wybranie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w drugich sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofert.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to drugi powód, jaki w klas cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do stosowania z oferty internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim ważna zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w ofercie stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można spotkać w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które montują w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim klientom wzięcie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele pań kwalifikuje się na skorzystanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć może są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają z tamtych skutecznością i energią.

Na koniec wspomnijmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają dokonanie zakupów i opłacenie ich tylko po takim okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na raty. Możemy wykorzystać również z systemów oferowanych przez sklepy, kiedy również firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w obecny technika pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny nowy cel.

Artykuł został przygotowany przez ekspertów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments