5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne wyroby online wzrosła o 34% w procesu ostatnich 5 lat. Specjalnie na placu pojawiają się nowe metody, które dają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na krótkim załatwieniu swoich myśli. Nie doceniamy liczyć w fazach. Zakupy przez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w określone miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko narzekamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to niewątpliwie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w magazynach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej oferty niż w galeriach handlowych. Możemy wprowadzić na stronę każdego sklepu i sprawdzać asortyment w wolnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem bawi się odzież oraz obuwie. Na różnym miejscu otrzymują się środki i kosmetyki. Widać wtedy stanowić zaskoczeniem, jednak początek jest ciężki. Mowa tu o wartościach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Wiele kobiet korzysta też ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych same będzie ostatnie możliwe, przecież w takiej formie musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z serii czerpiąc z internetu, wystarczy wejść na jakąś stronę, oraz każde niezbędne dane będą na wybranie ręki. Kiedy wtedy możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na właściwą platformę. Następnym ruchem będzie wybranie dobrego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w różnych sklepach wraz z kolekcją cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, który w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do czerpania z propozycji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i wiele innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w budów niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że stoją strony, które przechowują w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim użytkownikom skorzystanie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej kobiet planuje się na wygranie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć potrafi są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają od nowych skutecznością i siłą.

Na brzeg dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które dają zrobienie zakupów i opłacenie ich dopiero po jednym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy sięgnąć również z sposobów proponowanych przez sklepy, kiedy i pracy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można więcej w współczesny zabieg pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy nowy cel.

Artykuł został zaprojektowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments