Auto dla dużej rodziny? Warto postawić na Tourneo Connecta!

Auto dla dużej rodziny? Warto postawić na Tourneo Connecta!

Warto przeczytać

Kombivan to świetny wybór dla osób szukających samochodu dla dużej rodziny. Wygoda, komfort i sporo przestrzeni to zalety, które przypadną do gustu kierowcy i pasażerom. Na co się zdecydować? Jedną z propozycji jest Tourneo Connect.

Tourneo Connect – funkcjonalne auto od Forda

Funkcjonalność to główna przesłanka, jaka przyświecała twórcom omawianego modelu. Samochód został wyposażony w wiele przydatnych rozwiązań takich jak m.in. system Pre-Collision Assist pozwalający wykrywać pieszych, system automatycznego dohamowywania przed przeszkodą, system obsługi głosowej czy Intelligent Speed Assist. Natomiast pod maską nowy Ford Tourneo Connect skrywa wysokoprężny silnik Ford EcoBlue z turbodoładowaniem. W poszczególnych wariantach Tourneo Connecta dostępne są silniki o mocy 75, 100 lub 120 KM.

Tourneo Connect – jaką wersję wybrać?

Tourneo Connect w podstawowej wersji jest krótki i przeznaczony dla 5. osób. Przestrzeń bagażowa wynosi tu 1029 l. Można też zdecydować się na wariant Grand Tourneo Connect –dłuższy, 7-osobowy samochód o przestrzeni bagażowej wynoszącej 1287 l. Warto nadmienić, iż w obu wersjach da się uzyskać większą przestrzeń bagażową (odpowiednio 2410 l lub 2761) po rozłożeniu siedzeń. Dodatkowymi atutami, jakimi wyróżnia się Tourneo Connect na tle konkurencji, są m.in. bagażnik z niskim progiem i bardzo szerokim otworem załadunkowym. Jak zauważają specjaliści z serwisu Auto Plaza, doceni to każdy, kto często musi robić duże zakupy dla całej rodziny. Samochód odznacza się ponadto bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

Nowoczesny design w stylu Forda

Jeśli chodzi o wygląd, Tourneo Connect nie zaskakuje niczym odkrywczym. Design pojazdu wyraźnie nawiązuje do samochodów osobowych produkowanych przez amerykańskiego giganta, lecz tył i boki otrzymały wygląd typowy dla samochodów dostawczych sygnowanych marką Ford. Niektóre rozwiązania zaczerpnięto z Transita Connecta (płyta podłogowa), a inne m.in. z Focusa (deska rozdzielcza, panel klimatyzacji etc.). Całość prezentuje się estetycznie w stylu charakterystycznym dla Forda.

https://www.autoplaza.com.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments