Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym obracać się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym poruszać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede każdym z wskazówki na całkowite liczby traconego czasu, siły, oraz co ważniejsze – wody. W uwadze o siebie także o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i przynosił latami dobrze jest przeznaczyć trochę zaangażowania i wybrać najbardziej poważny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwsze prawo to model zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Gdy jesteśmy zabudowane każde urządzenia kuchenne lub, gdy istniejemy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na wymiar, to może wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Istnieje zatem zwłaszcza istotne, kiedy jesteśmy posiadaczami aneksu, idącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszystkim, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są najczęściej w odcieniu białym bądź srebrnym (INOX) również z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo trudnych, którzy cenią podejmować się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich plusem istnieje plus to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć dodatkowo ważna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej zawartość. Standardowo urządzenia leżą w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom będącym samotnie lub rzadko planującym i żywiącym się w bloku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Doskonale dodają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, iż w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody czerpiące ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych jednych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy także z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przemyśleć i tąż rolę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza informację na problem zużycia wody dla danego rodzaju. A faktycznie w sukcesu małych zmywarek jest zatem pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne stosują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż znajdujesz w układu do mycia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawo na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej wartość energetyczna. Istnieje zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również przychodzi na ochronę środowiska. Klasy energetyczne podawane są w klasy od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to marka najmniej gospodarcza i korzystna dla użytkownika.

Podobna skala od A do G zwie też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zdać opinię na etap hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Istnieje zatem szczególnie istotne, gdy zmywarka pracuje w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale norm nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej trudny klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na kwestie nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, zatem na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono dość w niektórych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową albo który wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy wziąć w znacznych sklepach sieciowych wybierających się w wysokich miastach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie prostszą i praktyczniejszą formą, choćby z wskazówki na prawdziwszy wybór materiału oraz cen, a także na kwestie transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o otoczenie oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments