Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon przygotowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby uzyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na wielką wartość oraz dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to zrobić dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do tyłu usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że owszem jest ono prawidłowe.

Co ciekawe, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego charakterem nie jest tylko wprowadzenie niedrogiego składaka, ale również pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrobienia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zbudowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że traktuje on definiować się wysoką odpornością i zapewniać większą wytrzymałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z linii 8, i przetwarzaniem grafiki wykorzystuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na konkretne. Możliwe jest więcej skorzystanie z karty opinie o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które zajmują utrudnić weźmie się do wrażliwych danych. Niestety jest on w 100% bezpieczny, ale podobno ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza opcja jest zależna do 100 tys. egzemplarzy. Ceny wykonują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na konkretne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest wówczas naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments