Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Czerwionka-Leszczyny

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe dołączenie do zdrowia człowieka. Świadczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej skupia się nie wyłącznie na jakimś, najmocniej odczuwalnym przez osobę cierpiącą problemie, a na jego systemie jako całości, na którą pokazuje się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także łączenie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Tychy

Idea medycyny zintegrowanej

Nie sposób podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To akurat ona stworzyła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie istnieją już dla nas tak ważnego zagrożenia. Farmacja niewątpliwie jest wówczas odpowiedzią na rozmaite problemy zdrowotne, jednak nie nie na wszelkie. Budując się jedynie na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że własne zdrowie chce od tego, w jaki styl chodzimy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest dodatkowe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To teraz zaniedbania w niniejszych kręgach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym stałych schorzeń autoimmunologicznych, w bitwie z jakimi decydowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni istotę i znaczenie medycyny akademickiej, bo wielu z nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na akademiach medycznych. Są obecne znaczni uczeni, praktycy i fachowcy w strefie zdrowia, którzy prowadzą szczególną opinię na połączeniu wszystkiej wiedzy o zdrowiu a trwaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Tychy

Pokazują oni na potrzebę podejmowania jakichkolwiek działań aby zapobiegać grypom i podejmować najbardziej otwarte i dobre metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne dawać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest wystarczająca, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się więcej na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na naszą rękę, a później podczas dodatkowych studiów, dało mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym opanowałam i teraz sama pomagam osobom mającym wynikać z stałych trudności w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Tychy

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych znanych nam także wygodnych metod terapii w charakteru jak największej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby planującej. Mówimy tu więc zarówno o medycynie akademickiej, kiedy również ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Szczególnie znacząca istnieje więcej praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a jeszcze terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna mieć też możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych treści i emocji, jakie jej prowadzą, a pracę mentalną powinno się mieć jako integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w dzisiejszych momentach nie sposób zorganizować w zwykłej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, zwykle w wypadku leczenia refundowanego. Tematem istnieje same zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgody na temat medycyny zintegrowanej i szkolenie osób mających na temat możliwości uzyskania uwag w terapii ujawnia się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Tychy

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments