Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na teren proponowany przez miasto, jako zastępczy, na chwila remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uważał być mały dojazd oraz minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym stanowisku. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na pewno nie da się nic w tym temacie zrobić. Alternatywą tworzy być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one przeznaczone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w bieżącym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak mawiają handlujący, to wiosna jest gwoli nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na gruncie przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments