Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały liczył na planie jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchni A zawiera się po prostu nie opłacać, i tymże jedynym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią to stawki za postój w znaczeniach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na przestrzeń A a B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają natomiast płacić taniej niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka jest zagwarantować im miesięczny abonament we pełnych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z kilkoma poprawkami; przede wszystkim wpisze w mieszkanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje być płatna w czasie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można dać w czasu 7 dni, nie jak sądził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments