Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

W środę rozpoczął się proces kierowcy śmieciarki, który w kwietniu ostatniego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Kontroli Miejsca w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka docierała do posesji tyłem. Wszystko działo się na działki w strony Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na stanowisku, na oczach swojego 7-letniego brata. Więc był dzień, kiedy rodzina miała obchodzić kilka zbiegających się w momencie świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak porażek na naturalne oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu samochodowego i osiągając na możliwości dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował szczególnej ostrożności, nie prowadził należytej obserwacji drogi należącej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się czy za pojazdem nie dostaje się przeszkoda, nie dał sobie uwadze nowej osoby.

Kierowca twierdził przed sądem, że odczuwa się współwinny. Na pytanie adwokata odpowiedział, że jego pomocnicy nie mają obowiązku wychodzić z samochodu i przeznaczać go na możliwości publicznej. Według niego dziecko dostawało się na możliwości dojazdowej do posesji.

Rodzina z zmiany twierdzi, że Kacperek wybierał się na ich pas i przewidywał się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments