Używany elektryk z gwarancją z salonu – czy to się opłaca?

Używany elektryk z gwarancją z salonu – czy to się opłaca?

Warto przeczytać

Samochody elektryczne są w Polsce coraz popularniejsze. Koncerny motoryzacyjne w coraz większym stopniu różnicują ofertę w tym zakresie, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć auto odpowiadające konkretnym potrzebom. Sporo osób decyduje się na nabycie używanego egzemplarza w salonie.

Dlaczego warto kupić samochód elektryczny?

 

W opinii klientów salonu Honda Plaza zakup samochodu elektrycznego opłaca się z paru ważnych powodów. Przede wszystkim elektryki odznaczają się podwyższoną wydajnością, co ma związek z zastosowaniem elektrycznej jednostki napędowej. Są również mniej awaryjne niż auta z tradycyjnymi silnikami. Nie ma tu konieczności wymienia filtrów i olejów, co przy okazji obniża koszty serwisowe. Na niższą awaryjność wpływa również to, że silniki elektryczne składają się z mniejszej liczby elementów niż np. silniki benzynowe. Auta elektryczne chwalone są ponadto za cichą pracę, prostą obsługę i przyjazne dla kieszeni koszty użytkowania.

 

Używany elektryk z salonu – jakie ma zalety?

 

Wadą nowych samochodów elektrycznych jest wysoka cena, niemniej jak przewidują eksperci z branży motoryzacyjnej, już za kilka lat sytuacja ulegnie zmianie. Na razie sporo osób decyduje się na zakup używanego elektryka z salonu. Jest to rozwiązanie mające sporo plusów. Przede wszystkim samochód jest dokładnie sprawdzony pod kątem prawnym i technicznym, nie ma więc ryzyka nabycia uszkodzonego egzemplarza pochodzącego z niepewnego źródła. Salony sprzedają głównie popularne modele takiej jak Honda E i inne, do których nietrudno dostać niezbędne komponenty. Poza tym sprawdzone salony udzielają serwisowej gwarancji na używane auta. Nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta, niemniej w jej ramach można bezpłatnie naprawić szereg usterek. Oczywiście trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i sprawdzić, gdzie znajdują się warsztaty współpracujące z danym salonem. Gwarancja udzielana jest zazwyczaj na 6 miesięcy, ale czas jej trwania oraz warunki są ustalane indywidualnie przez poszczególnych sprzedawców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments