Wady i zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Wady i zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Polecne i promocje

Wypożyczalnia samochodów staje się powoli tym miejscem, które jest znacznie częściej odwiedzane przez kierowców niż salony samochodowe. Jej niewątpliwe zalety powodują, że taka forma posiadania auta staje się coraz popularniejsza. Na fali entuzjazmu nie można jednak zapominać o tym, że również wypożyczanie aut ma pewne wady. Jakie są zatem najważniejsze zalety, ale też i wady korzystania z wypożyczonego samochodu?

Zalety wypożyczania samochodu

Zdecydowanie najważniejszą zaletą wypożyczania samochodu jest bardzo niski koszt korzystania z niego w porównaniu z kupowaniem auta. W chwili, gdy podpisuje się umowę najmu, nie trzeba płacić ogromnej kwoty pieniędzy, a jedynie zobowiązuje się do uiszczania comiesięcznej abonamentowej opłaty.
To jednak nie koniec, ponieważ korzystanie z własnego samochodu to również opłaty związane z ubezpieczeniem, serwisem i naprawami. Jeśli chodzi auta z wypożyczalni takie obowiązki, a co za tym idzie opłaty, zwyczajnie nie istnieją.

Wady korzystania z wypożyczalni samochodów

Myli się jednak ten, kto sądzi, że wypożyczalnie samochodów to miejsca bez wad. Co prawda są one bardzo atrakcyjne, lecz pamiętać trzeba, że również i one posiadają swoją ciemną stronę i stawiają przed klientami pewne ograniczenia. Jakie konkretnie?
Zdecydowanie najważniejszą wadą korzystania z wypożyczonego samochodu jest nałożony na niego limit kilometrów. Oznacza to, że przykładowo danym autem można przejechać jedynie 15 tysięcy kilometrów w ciągu roku, a każdy dodatkowy kilometr będzie wiązał się ponoszeniem naliczonej za niego opłaty. Nie można także zapominać o tym, że wypożyczanym autem nie można wyjeżdżać za granicę, a także trzeba szczególnie mocno dbać o jego stan wizualny, ponieważ w momencie zdawania auta będzie on poddawany bardzo rygorystycznej kontroli. Jeśli tylko coś wykaże, oznaczać to będzie nałożoną wysoką karą.

Podsumowanie

Wypożyczalnia samochodów to doskonała alternatywa dla salonu samochodowego. Nie jest jednak idealna, dlatego też przed podpisaniem umowy, warto poznać zarówno jej wady, jak i zalety.

Artykuł powstał we współpracy z Speed Up Rent – wypożyczalnia samochodów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments