Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drewien jest samym z wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by rosły dobra oraz stary młode. Pamięta zatem jednocześnie funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto jednak mieć, że przycinaniem należy zająć zwykle we doskonałym momencie. Zależy to z wyboru zaś jego potrzeb, jednak w większości przypadków będzie zatem wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, przecież nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na aktualny problem mało więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, iż tego marzą. Większość robionych w nowych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich części – pomimo iż są atrakcyjne z faktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dostosowane do warunków. Wiele rodzajów zostało sprowadzonych z bardzo różnych części świata i jeszcze niekoniecznie muszą pamiętać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym wychowują się zdecydowanie lepiej. Dla większości krzewów oraz drewien stanowi zatem między innymi przycinanie.

Przycinanie działa na dowód, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temu do wszelkich, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo potrzebne jest roślinom do jedzenia. Bez tego, niskie i psychiczne części rośliny podejmowały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych ma ponad inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczbie gałęzi roślina rozwija bardzo większe, i zwłaszcza również smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Wartość jest tutaj bardzo prosta. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być pomocne. Do przycięcia roślin potrzebne istnieje parę dni z dodatnimi temperaturami. To znacznie istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się to znacznie negatywnie odbić na ich pozycji. Nie można tego robić i za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj wydawanie przez rośliny liści. Kiedy to spotka, nie powinno się obecnie ich w danym roku przycinać. Mało jednak inaczej rzecz trzyma się w wypadku roślin, których kwiaty przedstawiają się na pędach zeszłorocznych. Te modele przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Powinien przecież mieć, że stoją rośliny, których przycinanie jest wskazane. Są tez takie, jak na dowód wiele roślin wykorzystywanych do czynienia żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobra, jednak w zasadzie pozostaje ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają a pewno ono im dużo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy poprawiają się najlepiej.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania niezbędny będzie sekator. Może wtedy stanowić słaby sekator ręczny, albo większy – dany do większych narzędzi. Ważne aby był przykry i pomagał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które miażdżą i łamią gałęzie zamiast je odcinać jest bardzo niezdrowe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien oraz bzów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew mający w własnym asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments