WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Prawdy i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w tej myśli prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda opowiadał o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która dotyczy nie tylko korzyści dla niemowlęta oraz młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział i w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej wymagających. – Duzi on wielkości charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest zdatne do zastosowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest urządzeniem dla nas, żeby mogli wykonywać pracowania dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas planuje zakupić po dobrej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych terenów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu byliśmy bardzo wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a jeszcze pomysły na dolę. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca komisji.
Odpowiedzenie na ostatni temat wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do potrzeb gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych działek, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do projektu uchwały poprawkę, która pozwala na sprzedaż działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w tej myśli podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments