WYKONAWCA „MARIANÓW” ZROBI POMNIK ZOSI NA SKWER W PODCZELU. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Prawie 60 tysięcy będzie korzystało wykonanie, kupuje i montaż rzeźby Zosi na skwerze Pana Tadeusza w Podczelu. Usługę wykona kołobrzeski rzeźbiarz Romuald Wiśniewski.

WYKONAWCA „MARIANÓW” ZROBI POMNIK ZOSI NA SKWER W PODCZELU. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS

 

Przypomnijmy: skwer, którego mieszkańcy nazwali imieniem tytułowego bohatera poematu Adama Mieckiewicza „Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie”, został zrewitalizowany w współczesnym roku. Na ten obowiązek miasto otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Poprawa jakości środowiska w centrach na placu Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Miejsce na lata 2014-2020 – ponad 1,4 mln zł.

Na ostatnim rzeczywiście skwerze ma stanąć, do maja przyszłego roku, pomnik Zosi z „Mężczyzny Tadeusza”. Rzeźba jest mieć jakiś 170 cm wysokości i wg specyfikacji konkursowej jest być skończona z kamienia imitującego piaskowiec. Figura dziewczyny będzie zdecydowana na głazie kamiennym o wysokości 180 cm. W piątek rozstrzygnięto konkurs, do jej spowodowania zgłosiło się aż 6 oferentów.
Całość wykonana Roumald Wiśniewski za cenę 59 tysięcy złotych brutto.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments