Wynajem pracowników do pracy sezonowej Chojna zadzwoń 533 024 116

Artykuł miesiąca Zachodniopomorskie

Prace sezonowe, jak jedna nazwa wskazuje, produkowane są wyłącznie w ścisłych okresach, w ramach zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa. W takim wypadku tradycyjne zatrudnianie pracowników oddaje się stanowić niezmiernie kosztowne, a często wręcz nieopłacalne. Rozwiązaniem jest wynajem ludzi do produkcji sezonowej. Na czym dokładnie polega a które są jego zalety?

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Nowe Warpno zadzwoń 533 024 116

gielda pracy MAMY DLA CIEBIE telefon

Pracownik dostępny od zaraz

Pierwszym, podstawowym problemem pracodawcy jest wyszukanie dobrego pracownika. Obecnie przedsiębiorcy decydują się na zatrudnianie osób zza granicy, które są gotowe do kariery i dobrze budują nasze obowiązki. Niemniej jednak zatrudnienie obcokrajowca łączy się z wieloma formalnościami, takimi jak chociażby legalizacja pobytu czy uzyskanie prawa na rzecz. To zaś sprawia, że choćby w przypadku znalezienia dobrego kandydata do rzeczy może upłynąć trochę czasy, zanim będzie mógł on legalnie podjąć się wykonywania obowiązków pracowniczych. Tymczasem czerpiąc z dobrodziejstw leasingu pracowniczego można bez żadnych przeszkód pozyskać pracownika niemalże od zaraz.

Co więcej, ze wschodu są bardzo zdeterminowani – nie duże im nawet wielogodzinne zmiany, ponieważ zależą oni postępować jak wiele. Ostatecznie przyjeżdżają oni do Polski szczególnie w planach handlowych natomiast wtedy rzeczywiście na pracy zbierają się najbardziej. Wielogodzinne zmiany są zaś często uprawiane w gastronomii, hotelarstwie lub innego typu pracach sezonowych. Goście ze wschodu są też bardzo skupieni na prostych obowiązkach – tworzą je znacznie dobrze, lecz łatwo oraz z działaniem. Ludzi tychże można wynająć do świadczenia różnorodnych prac sezonowych. Najczęściej z propozycje leasingu pracowniczego korzystają hotele, gospodarstwa rolne, lokale gastronomiczne, firmy przetwórcze czy przedsiębiorstwa produkcyjne. To dziś tam pracownicy etapowi są bardzo popularni.
Wynajem pracowników do pracy sezonowej Nowe Warpno zadzwoń 533 024 116

Korzyści dla właściciela

Poza dużą determinacją i chęcią do produkcji, jaką prezentują osoby zajmowane przez organizację pracy, warto zwrócić uwagę więcej na indywidualne korzyści, które z leasingu ludzi może odnieść pracodawca. Przede ludziom nie jest on zobowiązany do powstawania znacznie szerokich kosztów utrzymania, na które zakłada się nie tylko wynagrodzenie zasadnicze, lecz również duże narzuty. To obecnie organizacja pracy pokrywa koszty składek na ubezpieczenie czy też opłaca za pracownika podatki. Jest zatem jeszcze ważny element z strony formalnej – pracodawca jest bowiem zobowiązany rozliczać pracowników, co również generuje znaczne koszty utrzymania księgowej czy współpracy z biurem rachunkowym. Co więcej, firma kwalifikująca się na leasing pracowników płaci tylko i jedynie za godziny, które właśnie zostały przepracowane przez daną jednostkę.
Wynajem pracowników do pracy sezonowej Nowe Warpno zadzwoń 533 024 116

Nie ponosi więc kosztów urlopu pracownika, zwolnienia lekarskiego albo w ogóle luce w praktyki. Jeśli urzędnik nie może stawić się w tłu pracy, to osobą agencji jest znalezienie zastępstwa. Jest zatem ponad optymalne rozwiązanie na moment pandemii i dość niepewnej sytuacji epidemicznej. Powiązane spośród nią obostrzenia generują spore koszty, które poprzez leasing pracowników można realnie ograniczyć.

Dzięki wynajmowaniu pracowników przedsiębiorca nie będzie zobowiązany do udzielenia im noclegów czy wyżywienia, co jest szczególnie uprawiane w przypadku prac sezonowych. Jest to bowiem zachęcić pracowników do przyjazdu w poszczególne pomieszczenie, nawet gdyby stanowi ono dobrze ciche z ich miejsca zamieszkania. W przypadku osób zza granicy uważa to specyficzne znaczenie, bowiem te pani nie mają w Polsce rodziny bądź przyjaciół, u których potrafiły nocować. O popularności leasingu pracowników świadczy fakt, że coraz więcej firm decyduje się na takie właśnie rozwiązanie.

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Nowe Warpno zadzwoń 533 024 116

Oczywistym powodem jest tutaj możliwość ograniczenia kosztów oraz pozyskania wykwalifikowanej siły roboczej. Pracodawcy pamiętają dodatkowo możliwość przerzucenia ryzyka połączonego z zatrudnianiem pracowników na organizację pracy. Dlatego te zwłaszcza w przypadku poszukiwania pracowników sezonowych warto zdecydować się na takich, których nie potrzeba będzie wykorzystywać we domowym zakresie.

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Nowe Warpno zadzwoń 533 024 116

zobacz również Wynajem pracowników do pracy sezonowej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments